شرکت اطلس افروز شرق در سال 1382 با شعار "اطلس افروز همراه با شما از امروز تا هر روز" و با هدف اجرای پروژه در زمینه­ های برق، مخابرات، تاسیسات و ساختمان به منظور تلاش در جهت بهبود رفاه اجتماعی با همت آقای مهندس احمدرضا صفار تأسیس گردید. این شرکت همواره بر این باور بوده که جلب رضایت ذینفعان ممکن نیست مگر با بهبود مستمر و مدام در فرآیندها. عاملی که سازمان را تبدیل به یکی از موفق­ترین شرکت ها در رابطه با زمینه­‌های مربوطه می­نماید. این مجموعه توانست طی 10 سال، رویکرد خود را از پروژه‌­های نسبتاً کوچک به پروژه‌­های نسبتاً بزرگ و حتی خارج از کشور گسترش داده و در این زمینه همکارانش را از 3 نفر به 50 نفر به طور مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم افزایش دهد.

شرکت اطلس افروز شرق طی 10 سال گذشته بیش از 100 پروژه در حوزه‌های کاری مختلف به انجام رسانیده‌است که شاخص­ترین­‌ها عبارتند از:

1- اجرای خط 132 کیلوولت چهار مداره باندل خروجی پست ابوطالب؛ برای اولین بار در شرق کشور.
2- اجرای کابل­کشی 132 کیلوولت تونلی، به طول 25 کیلومتر از پست سپاد تا پست بوعلی
3- موفقیت در ثبت اختراع دستگاه کشنده کابل به منظور اجرای پروژه کابل­کشی فشار قوی.
4- اجرای پروژه کابل­کشی 230 کیلوولت، داخل کانال از پست آزادگان تا پست قورخانه تهران، بطول35 کیلومتر.
5- اجرای پروژه خط انتقال به طول 52 کیلومتر از مرز ترکمنستان تا شهر قلعه‌­نو افغانستان و بیش از 50 کیلومتر شبکه توزیع در شهر قلعه­‌نو، در سال 91 و 92.
6- اجرای صدها پروژه فشار ضعیف و متوسط در سراسر استان­های خراسان ، تهران، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان و سایر استان های کشور.

شرکت اطلس افروز شرق با هدف جلب رضایت ذینفعان و بر اساس الگوی استاندارد ISO2001، پنجمحور اصلی را جهت نیل به این هدف تعیین نموده و خود را متعهد به اجرای آن ها می­داند:

مشتریان به عنوان اولین ذینفعان شرکت باید از عملکرد ما راضی باشند، در این راستا شرکت تصمیم دارد همیشه مطابق با نظرات مشتری عمل نماید.
توسعه سیستم­های مدیریتی، بهبود مستمر در فرآیندها و تمرکز بر نتایج عملکردی، علل ثبات در موفقیت شرکت است.
ایجاد زمینه‌­های مناسب برای بروز خلاقیت­های فردی و گروهی کارکنان به اصلی‌ترین منابع سازمان به وسیله ایجاد انگیزه­ و ارائه آموزش‌­های مورد نیاز به آن­ها.
توسعه متوازن، مدیریت هماهنگ و مشارکت کارکنان.
تأمین رفاه و ایجاد محیط کاری مناسب، توسعه و اجرای فعالیت­‌های فرهنگی اجتماعی.
اخذ تقدیرنامه‌­های فراوان که مرهون تلاش همه همکاران این مجموعه است خود بیانگر رضایتمندی کارفرمایان می‌­باشد.
لازم به ذکر است مجموعه علاوه بر فعالیت‌­های اقتصادی، زمینه­‌های فرهنگی، ورزشی و رفاهی را در دستور کار خود گنجانده است.
در نهایت انتظار می‌­رود با استعانت از درگاه حق‌تعالی و با اتکا به نیروهای خود که همچون گذشته با سعه‌صدر و تلاش خستگی­ ناپذیر و ایستادگی بر آرمان­‌ها و صبر و بردباری که شاخصه نیروهای فهیم شرکت است بتواند با اتحاد و همکاری و همدلی صمیمانه در راستای نیل به اهداف خود گام بردارد.

۲

پیام مدیر عامل
کاظم حاجی پور:

شرکت اطلس افروز شرق در بازه ده ساله از شروع به فعاليت خود ، زمينه افزايش تعداد پرسنل از سه نفر به پنجاه نفر به صورت کارمند ثابت و در اختيار داشتن تيم هاي فني آماده به کار فراهم آورده و با اطلاع از تکنولوژي روز دنيا و فکر خلاق…

پنجشنبه 28 بهمن 95
در کشاکش جهانی شدن و حذف مرزهای اقتصادی ، تنها مجموعه هایی به حیات اقتصادی و فنی خود ادامه میدهند که از نظر نیروی انسانی خلاق و کار آمد ،مدیریت نوین و مبتکر توان هماوردی با همتایان خویش را چه در منطقه و چه در جهان داشته باشند. تعهد به جامعه و محیط زیست یکی از ارکان اصلی این شرکت در نیل به چشم انداز های بلند مدت خود می باشد زیرا امروزه همگان بر این باور رسیده اند که توسعه پایدار با چشم پوشی از محیط زیست دست یافتنی نیست. فعالیت اقتصادی و کارآفرینی تنها قسمتی از اهداف این شرکت می باشد و کمک به تعالی جامعه وکسب افتخار و سربلندی برای کشور عزیزمان ایران از دیگر اهداف مهمی بوده که همیشه به آن توجهی خاص شده است. با توجه به این موضوع گروه اطلس افروز اقدام به توسعه بازار هدف خود در منطقه نموده است و در گام نخست با صدور خدمات فنی و مهندسی به کشور های همسایه و در گام های بعدی در اقصی نقاط جهان در صدد دستیابی به این مهم می باشد.
تاریخچه

این گروه با بدست آوردن سالها تجربه در بخش های گوناگون صنعت برق به مرحله شکوفایی خود رسیده است و با پشت سر گذاردن گام های زیر در تاریخچه خود اکنون با پرسنلی با تجربه توانایی انجام گستره وسیعی از پروژهای مختلف را دارا می باشد.
گام اول
اجرای شبکه های 20 کیلوولت و فشار ضعیف

گام دوم
اجرای خطوط انتقال فشار قوی

گام سوم
اجرای خطوط کابلی تونلی فشار قوی

گام چهارم
ورود به حوزه انرژی های تجدید پذیر

گام پنجم
ورود به بازار های بین المللی

ورود به عرصه نفت و گاز

ورود به عرصه خدمات

گام ششم
تمرکز بر تحقیق ،توسعه و طراحی

توسعه خدمات در جهت نیاز مشتریان
خط مشی

شركت اطلس افروز شرق به افروختن چراغ هاي ماندگاري مي انديشد تا در اطلس پر از شتاب تکنولوژي ، روشنگر مسير رسيدن به اراده اي باشد که به آن انديشيده ايم . ما محکم و موثر ، راهباناني شايسته براي ورود به بزرگراه سراسر سرعت علم ، صنعت و ارتباطات خواهيم بود.

شركت اطلس افروز شرق در راستاي آباداني کشور عزيزمان با شعار "همراه با شما از امروز تا هر روز" در سال 1382 شمسي با برنامه توسعه شبکه هاي برق و مخابرات تأسيس گرديد .طي نخستين گام ها با اجراي پروژه هاي کوچک شبکه برق ، رفته رفته گام هاي بلندتري در عرصه هاي متفاوتي همانند مخابرات و ساختمان برداشته تا همراه با جلب رضايت کارفرمايان محترم و ديگر ذينفعان و با تلاش و همت مضاعف پرسنل شرکت موجبات پيشرفت دو چندان را فراهم نمايد .

با گذشت زمان و طي مسيري پر فراز و نشيب ، فعاليت هاي شرکت از شبکه های فشار متوسط به خطوط فوق توزيع برق گسترش يافته و در نهايت اطلس افروز شرق افتخار آن را دارد که يکي از اولين شركت ها در اجراي خطوط 132 کيلوولت چهار مداره دو باندل، و در کابل کشي 132 کيلو ولت با کابل مقطع 1200 در سطح خراسان به روش نوين باشد ، به گونه اي که اين شرکت شايسته دريافت لوح هاي تقدير از شرکت برق منطقه اي خراسان و .... گشته و برگي زرين در پرونده کاري خود درج نموده است.

تعهد به بیانه خط مشی سازمان ، در همه شئون حرفه ای اعتقاد قلبی و رفتار عملی ما است

1.صداقت و انصاف
2.مشتری مداری و اهتمام به کیفیت
3.کارگروهی و روز آمدی
4.نظم ،جدیت و حسن خلق
5.احساس مسیولیت و امانتداری
6.اهتمام به حفظ محیط زیست و فرهنگ بومی و ملی